Vēsture

Oakland

Muzeja pirmsākumi meklējami 20.gs. 60-to gadu beigās, kad, būdams jauns un enerģisks vīrs, Oļģerts Orleāns savā garāžā uzsāka pirmās automašīnas Renault (1922.izl.g) restaurāciju. 1972.gadā viņš bija starp tiem pirmajiem, kuri dibināja Latvijas Antīko automobiļu klubu (AAK).
Šis pirmais restaurētais auto kļuva par filmu zvaigzni pie slavenā krievu režisora Ņikitas Mihalkova filmā "Mīlas verdzene", kurā filmējās arī pats restaurators

Oakland

Mēs

Oļģerts Orleāns
Oļģerts Orleāns1
Oļģerts Orleān
Oļģerts Orleāns
Normunds Orleāns
Normunds Orleāns

Gadi iet, mašīnu kļūst vairāk. Tās tiek pirktas, mainītas, pārdotas...

Dēls, Normunds Orleāns, seko līdzi tēva darbiem. Mācās, pārņem restauratora zināšanas un prasmes.

Vēlāk retro automašīnas kļūst par visas ģimenes „dzīvesstilu” un pēdējo 20 gadu laikā pakāpeniski veidojas pašreizējā muzeja apveids.

Oficiāli muzejs dibināts 2010. gada decembrī, kā biedrība „Retro auto muzejs”.

Izglāb no rūsas!

Oakland

Izglāb no rūsas! Tā ir mūsu muzeja devīze. Daudzas lietas laika gaitā iet bojā dažādu apstākļu dēļ, metālam lielākais ienaidnieks ir rūsa. Rūsas procesu var apstādināt vai izlabot radītos bojājumus. Atkarībā no rūsēšanas pakāpes tiek izvēlēta atbilstoša restaurēšanas metode, vieglākos gadījumos pietiek ar nelielu kosmētisku iejaukšanos, smagākos - bojātā vieta tiek nomainīta pret jaunu metāla daļu. Pareizi restaurēta un apstrādāta lieta kalpos un priecēs vairākas paaudzes. Svarīgi saglabāt kulturvēsturisko mantojumu - kādreiz Latvijā būvēja un montēja gan auto, gan motociklus, gan velosipēdus un tie bija vieni no labākiem pasaulē! Mums ir ko atcerēties. Ja Jums ir kāda lieta, kuru vairāk nevariet uzturēt, bet vēlaties saglabāt nākamajām paaudzēm, prasiet mums padomu - mēs Jums palīdzēsim!

Oakland

Darbība

Wanderer

Muzeja darbība nav tikai putekļu noslaucīšana no eksponātiem. Tas ir ikdienas darbs restaurējot, meklējot un izzinot. Ļoti liela nozīme ir audzināšanas darbam, ko veltam, stāstot saviem apmeklētājiem par inženiertehnisko kultūrmantojumu, tā nozīmi šodien. Daudzas lietas un sakarības, kas tik saprotamas ir šodien, ir attīstījušās laika gaitā. Redzot tehnikas attīstību vairāk kā 100 gadu griezumā, ikviens sāk pievērst uzmanību detaļām, par kurām nekad agrāk nebija aizdomājies. Ko vērta, piemēram, ir pagriezienu rādītāju attīstība vēstures gaitā!

SMZ

Pasākumi

Jūrmala

Būdami senās tehnikas saglabāšanas entuziasti, piedalāmies daudzos pasākumos, salidojumos, pilsētu svētkos, arī paši esam rīkojuši salidojumus. Gaidīti un plaši apmeklēti bija mūsu organizētie Retro auto salidojumi „Iepazīsti Mārupi!” 2004., ”Retro Mārupe” 2005.un 2006.gadā. Šie pasākumi ir svētki ne tikai mums un vecajiem autiņiem, kad tie uzspodrināti un sapucēti dodas pilsētas ielās, bet tādā veidā mēs vēlamies radīt svētkus cilvēkiem mums apkārt.

Jūrmala

Kāzas

Kāzas

Kāzas ir viens no ģimenes nozīmīgākajiem svētkiem. Mēs ar lepnumu piedalāmies šajos pasākumos. Kāzas ar retro auto piedalīšanos ir neaizmirstams pasākums. Kas var būt labāks, kā ierašanās pie kāzu pasākuma siltā vasaras vakarā lepnā Mercedes-Benz vai Opel Admiral kabrioletā!

Kāzas

Kino

Oļģerts Orleāns
Oļģerts Orleāns1
Oļģerts Orleān
Oļģerts Orleāns
Normunds Orleāns
Normunds Orleāns
Oļģerts Orleāns1
Oļģerts Orleāns
Oļģerts Orleāns
Normunds Orleāns
Normunds Orleāns
Oļģerts Orleāns
Oļģerts Orleāns
Normunds Orleāns

Mūsu auto kolekcija izmantota vairāku filmu uzņemšanā. Kolekcijas aizsācējs Oļģerts Orleāns filmējies tādās filmās, kā:
„Mīlas verdzene” rež. Ņ. Mihalkovs
„Naids” rež. S. Gasparovs.
„Sāpju ceļi” rež. V. Ordinskis
„Sarkanie diplomātiskie kurjeri” - V.Novaks
„Revolūcijas maršals” - S.Linkovs

Latviešu filmas:

„Dāvanas pa telefonu” - A.Brenčs
„Teātris” - J.Streičs
„Agrā rūsa” - G.Cilinskis
„Vienas vasaras zieds” -V.Lejiņa
„Baigā vasara” -A.Grauba

Ford

Vēstures pētīšana

Ford

Vēstures materiālu pētīšana, dažādu materiālu analīze palīdz labāk saprast mašīnbūves filozofiju vēstures gaitā. Autoindustrija apkopo sava laika labāko gan modē, gan tehnoloģijā un iespējās. Šīs lietas nāk ar pagājušā gadsimta auru - ko cilvēki domāja, ko darīja, kā mīlēja. Visdažādākās vēstures liecības palīdz auto restaurācijā, jo tā var izsekot amatnieku prasmēm un izmantotajām tehnoloģijām - to savstarpējai mijiedarbībai vēstures gaitā.

Ford

Nākotne

RAM

Gadu gaitā krātie materiāli un pieredze liek mums attīstīties. Jaunas vēstures liecības, interesanti fakti un priekšmeti - tā laikmeta burvības aura prasa vairāk telpas un gaismas. Drīzumā dienas gaismu ieraudzīs atjaunotie Ulmaņlaika velosipēdi, unikālas saimniecībā izmantotas lietas, kā ģeneratori vai ūdenssūkņi, kurus darinājuši pasaulslaveni auto ražotāji. Sakrātā bibliotēka un retie materiāli ir plašs darbības lauks zinātniskiem pētījumiem par aizgājušo gadsimtu.

Kanna